Araştırmanın Kimliği

         Bu çalışma 2016 Yılı İlk Türkiye Gündem Araştırmasını içermektedir.

Çalışma MAK DANIŞMANLIK tarafından20-24Ocak 2016 tarihinde 30 BÜYÜKŞEHİRve (SİNOP, DÜZCE, GİRESUN, KARAMAN, KIRIKKALE, GÜMÜŞHANE, ELAZIG, SİVAS, BİLECİK, YOZGAT, AMASYA, ISPARTA, UŞAK, OSMANİYE, NİĞDE, KIRKLARELİ, KARABÜK, KÜTAHYA, ZONGULDAKŞIRNAK, HAKKARİ, AĞRI, IĞDIR, SİİRT, BİTLİS, BİNGÖL, MUŞ, BATMAN, TUNCELİ, AĞRI, KARS)33  il, 162  ilçe de 5010 kişi (Türkiye seçmen sayısının il bazlı dağılımında seçmenin on binde biri ile) YÜZYÜZE görüşmelerle yapılmıştır.

2016 YILI İLK TÜRKİYE GÜNDEM ARAŞTIRMASI başlıklı finansmanını MAK Araştırma Değerlendirme Danışmanlık A.Ş. nin karşıladığı, Analiz ve Değerlendirme Çalışmalarını bünyemizde faaliyet gösteren ARGEDER DÜŞÜNCE ENSTİTÜSÜ’nün hazırladığı çalışmamızın özet raporudur.

MAK Danışmanlık olarak yaptığımız bu araştırmada toplumun sosyo-kültürel ortalamasına uygun doğru ve yeterli denek belirleme, bu deneklere bağlı olarak verilerin çoklu analizlerle ölçümlenmesinde LİKERT METODU kullanılmıştır.

Saha çalışmasında %1.4 yanılma / hata payı ile değerlendirme yapılmıştır.

Araştırmada deneklerin belirlenmesinde % 55.3 erkek, % 44.7 bayan olmak üzere cinsiyet dengesi oluşturulmaya çalışılmıştır.

MAK DANIŞMANLIK 2016 YENİ YIL İLK GÜNDEM ARAŞTIRMASI

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment