Araştırmanın Kimliği

 

         Bu çalışma 12-17 Ekim 2015 tarih aralığında MAK DANIŞMANLIK olarak 30 Büyükşehir’de ve AĞRI,BİTLİS, DÜZCE, GİRESUN, KARAMAN, KIRIKKALE, GÜMÜŞHANE, ELAZIG, SİVAS, BATMAN, YOZGAT, AMASYA, ISPARTA, KARS, OSMANİYE, NİĞDE, KIRKLARELİ, KÜTAHYA, ZONGULDAK19  il, 171  ilçe de 5500 kişi ile YÜZYÜZE görüşmelerle yapılmıştır.

 

1 KASIM 2015 TÜRKİYE GENEL SEÇİMLERİ ÖNCESİ SON SİYASİ ORTAM DEĞERLENDİRMESİ başlıklı çalışmamızın finansmanını MAK Araştırma Değerlendirme Danışmanlık A.Ş. karşılamıştır.Çalışmanın Raporlama, Analiz ve Değerlendirmesi bünyemizde faaliyet gösteren ARGEDER STRATEJİ ENSTİTÜSÜ tarafından yapılmıştır.

 

MAK Danışmanlık olarak yaptırttığımız bu çalışmada toplumun sosyo-kültürel ortalamasına uygun doğru ve yeterli denek belirleme, bu deneklere bağlı olarak verilerin çoklu analizlerle ölçümlenmesinde LİKERT METODU kullanılmıştır. Saha çalışmasında %1.3 yanılma / hata payı ile değerlendirme yapılmıştır.

 

Araştırmada deneklerin belirlenmesinde % 54.5 erkek, % 45.5 bayan olmak üzere cinsiyet dengesi oluşturulmaya çalışılmıştır.

 

12 – 17 EKİM 2015

1 KASIM GENEL SEÇİMİ ÖNCESİ SON SİYASİ ORTAM DEĞERLENDİRMESİ

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment