Araştırmanın Kimliği

MAK DANIŞMANLIK olarak 04-08 AĞUSTOS 2015 tarihinde  30 BÜYÜKŞEHİR ve (AĞRI, SİİRT, BATMAN,  KARAMAN, KARS, KIRIKKALE, BAYBURT, ELAZIG, SİVAS, BİLECİK, YOZGAT, AMASYA, ISPARTA, UŞAK, OSMANİYE, NİĞDE, KIRKLARELİ, KARABÜK, KÜTAHYA, SİNOP) 20  il, 194  ilçe de 5500 kişi ile YÜZYÜZE görüşmelerle yaptırttığımız AĞUSTOS 2015 TÜRKİYE SİYASİ ORTAM DEĞERLENDİRMESİ başlıklı FİNANSMANINI MAK Araştırma Değerlendirme Danışmanlık Mü. Org. İnş. ve Tic. A.Ş. nin karşıladığı, ANALİZ ve DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARINI bünyemizde faaliyet gösteren ARGEDER DÜŞÜNCE ENSTİTÜSÜ’nün hazırladığı çalışmamızın özet raporudur.

MAK Danışmanlık olarak yaptırttığımız bu çalışmada toplumun sosyo-kültürel ortalamasına uygun doğru ve yeterli denek belirleme, bu deneklere bağlı olarak verilerin çoklu analizlerle ölçümlenmesinde LİKERT METODU kullanılmıştır. Saha çalışmasında %1.2 yanılma / hata payı ile değerlendirme yapılmıştır.

Araştırmada deneklerin belirlenmesinde % 52.6 erkek, % 47.4 bayan olmak üzere cinsiyet dengesi oluşturulmaya çalışılmıştır.

 

MAK DANIŞMANLIK AĞUSTOS 2015 TÜRKİYE SİYASİ ORTAM DEĞERLENDİRMESİ

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment